تبلیغات
سید عارفان شهید سید علی اصغر ربیع نتاج - شهید مرتضی خانجانی
شهید مرتضی خانجانی

شهید مرتضی خانجانی

فرزند مرادعلی به تاریخ 1/10/ 1345 در ملایر به دنیا آمد.

مرتضی در 22 سالگی چند روز بعد از نوشتن اولین وصیت نامه خود، در تاریخ 5/5/1367 بر اثر اصابت ترکش به زیر گلویش در حالیکه فرماندهی «گردان کمیل» لشگر 27 محمدرسول‌الله (ص) را بر عهده داشت در عملیات «غدیر» و در منطقه عملیاتی «کوشک پاسگاه زید» به شهادت رسید.

ویژگی شهید خانجانی این است که تنها وصیت نامه خود را یک روز پس از قبول قطع نامه نوشته و به فاصله کمتر از ده روز به شهادت می رسد. با خواندن وصیت مرتضی حس و حال رزمندگان بعد از قبول قطعنامه به خوبی مشخص می شود.

هم اکنون که این قلم سیاه را بدست گرفته و بر روى برگه سفید و بى‏آب و رنگ مى‏نویسم شب چهارشنبه 28/4/67 مى‏باشد. عددهاى نگاشته شده در تاریخ گویاى شرایط سخت این برهه براى هر خواننده این نوشتار مى‏باشد.

غم و اندوه هجر یاران، مظلومیت حزب‏ا... و امام، سقوط افکار چندین و چند ساله بچه بسیجى‏هاى نشسته بر بال ملائک، آن عارفان الهى و سالکان طریقت و عشق، همه و همه دردهاى بى‏درمان ساعتها و لحظه‏هاى روزهاى تلخ ترک جبهه است که در واقع باید گفت روزهاى سخت بدرود گفتن ارزشهاى نهفته در جبهه و جنگ. در این حال و هوا مبادرت به نوشتن وصیتنامه نمودم، کارى که چند سال در جنگ بودم اما هرگاه که خواستم وصیت‏نامه بنویسم اراده‏ام یارى ننموده احساس مى‏نمایم هنوز هم وصول به توفیق شهادت ممکن است.

در این لحظات با تمام وجود از خداوند طلب شهادت را مى‏نمایم چرا که به خداوندى خدا دگر تاب تحمل فراق را ندارم و مرا توان زیست در این جامعه و دنیاى زشت نمى‏باشد. خدایا به آن بدنهاى قطعه‏قطعه شده و عشق‏آلود حسین و دیگر شهدا قسم مى‏دهم تو را نگذار شاهد نامردى‏ها و خیانت‏ها و در کنارش دلسوختگى باشم.....

بدانید که اگر به آن نتیجه مطلوب در جنگ نرسیدیم نباید از حفظ انقلاب غافل باشیم و خداى نخواسته راه پیموده طى چند سال انقلاب را به یکباره برگردیم و موجبات دفن اسلام را فراهم آوریم....

با شمایم ای دوستان و اقوام با وفا! بشنوید اما تو را به مظلومیت امام عمل کنید.

پادگان دوکوهه اندیمشک

28/4/67- ساعت 9.5 شب

پی نوشت:

حلول ماه مبارک رمضان بر همه دوستان مبارک.

منبع این مطلب هم سایت گفتمان دینی می باشد.

ادامه مــطلب
+نوشته شـــده در یکشنبه 9 مرداد 1390ساعــت11:49 ق.ظ تــوسط سید عارفان | نظرات ()