تبلیغات
سید عارفان شهید سید علی اصغر ربیع نتاج - شهید باقری
شهید باقری

متولد  :  1321                   روستای  ازباران

شهادت:  15/ 8/1364       منطقه  هورالعظیم

* در ابتدا وضع زندگی خوبی نداشتیم اما با کار وتلاش  وضعمان بهتر شد و حاجی به فقرا کمک میکرد.حتی برای بعضی ها خونه درست کرده بود.

*فعالیتهای قرآنی خیلی زیادی داشت  خصوصا" در بحث تفسیر قرآن خیلی فعالیت می کرد.

*صداقت و امانتداری شهید زبانزد خاص و عام  بوداکثر مردم محل وقتی میخواستن برن به خانه خدا اگر امانتی یا پولی داشتند آنرا به حاجی امانت میدادند.

*از سن 7 سالگی شروع به نماز خوندن کرد و از سن 10 سالگی روزه می گرفت و از 12 سالگی نماز شب ایشان ترک نمی شد.

*پدرم به نماز اول وقت خیلی اهمیت می داد من 7ساله بودم که می دیدم پدرم نماز شب می خوند وقتی ازش سوال کردم تواین  موقع شب چه نمازی میخونی می گفت:نماز شب.

*در نماز جماعت شرکت میکرد  به بعضی از جوانها قرآن یاد میداد در حاضر چند نفر در محل هستند که قرآن خواندن از پدرم یاد گرفتند.


پی نوشت:

حاجی موقعی که جبهه رفت (حدود 38 سالگی)چند تا بچه داشت. و یک جوان کم سن وسال کرده نبود(قابل توجه اونایی که میگن این شهدا جوان بودن و احساساتی و جوگیر شدن رفتن جبهه).

تو وصیت نامه اش از فساد اون زمان  گله کرده .به نظر شما الان چی میگه؟؟؟؟؟؟؟؟

*پدرم از همان آغاز جنگ با فدائیان اسلام راهی جبهه شد و با گروهی بود که فرمانده اش شهید چمران بود .بعد آن سال 61 هم از طریق بسیج به جبهه اعزام شد.اون موقع 40سالش بود و 3 تا بچه داشت.

*میگفت:فرزندان من این موقعیت را درک کنید الان اسلام در خطر است و ما باید از اسلام دفاع کنیم و به فرمان امام لبیک بگوییم تا دین اسلام زنده بماند .بار آخر هم به ما گفته بود که مواظب خود و رفتار خود باشید و هیمشه یار و یاور اسلام و قرآن باشید تا فردای قیامت شرمنده پیامبر و اهل بیت و شهدا نباشیم.

*اگر من به وسایل درسی نیاز داشتم و از ایشان میخواستم که برام بخرن میگفت : 2 رکعت نماز بخوان تا برات بخرم.این قدر به نماز اهمیت میداد.

*سعه ی صدر زیادی داشت هیچ وقت عجله نمی کرد  و قدرت تصمیم گیری قوی داشت.

*حاجی به قرآن علاقه زیادی داشت حداقل روزی یک ساعت  با قرآن خواندن خود را مشغول می کرد در روز یک صفحه  از قرآن را با معنایش می خواند و چندین بار این کار را تکرارمی کرد تا تمام مفاهیم آنرا بفهمد.

یکبار ازش پرسیدم  چرا این قدر خود را با قرآن سرگرم می کنی گفت:

قرآن برای زندگان است نه برای مردگان که بر سر قبر آنها خوانده شود. ما در این دنیا زندگی مکنیم و از قرآن  درس میگیریم و باید به دستوراتش عمل کنیم و اگر به دستورات قرآن در دنیا عمل کنیم آن وقت  است که اگر بر سر مزارم قرآن بخوانند خداوند بزرگ و رسول او و همه ائمه اطهار از ما راضی خواهند بود.

*آبان سال 64 که من در دوم دبیرستان بودم که حرف از شهادت بود .در منطقه  هور العظیم طبق پاتکی که انجام شد بعد از حمله عراقی ها ایشان و چند نفر دیگه با هم بودن که دونفرشون شهید میشن و پدرم به همراه یک نفر دیگه  هم مفقود الاثر شد.گروه تفحص بعد از  حدود15 سال پلاک و استخوان  پیدا کردند. توی محل هم تشیع جنازه باشکوهی براش برگزار کردن.

فرازی از  وصیت نامه:

بسم الله الرحمن الرحیم

وصیت نامه عزیزالله باقری که در محور شلمچه نوشتم که سر قبرم بخوانند و برادرانم خوب گوش کنند تا بهره گیرند از خون شهدا.

....ای برادران و دوستان و رفیقان  بیدار باشید که این دنیا مزرعه آخرت است.اگر بیدار نشوید یک نعمتی که خداوند منان بر شما عطا کرد مفت از دست شما هدر میرود...

...دوستان و رفیقان و برادران  مواظب گفتار ورفتار و کردار خود باشید که در روز قیامت در دادگاه الهی شرمنده نباشید...از عمر خود بهره برداری کنید در پشت جبهه دست مستضعفین  را بگیرید  و ایشان را از  سختی زندگی نجات دهید که همین کار باعث آمرزش گناه می شود.برادران یکی از فروع دین امر به معروف است و نهی از منکر.نگویید به من چه  همین امر به معروف نکردن باعث شد که در شهر ایران ما  فساد تمام شهرها و روستاها را فرا گرفته که همین نزدیکی شهرمان که خزر شهر نامند چه فساد هایی که برپا نکردن.باعث این فساد همین شد که من گفتم بمن چه  تو هم میگفتی بمن چه فساد حتی به روستایی هم رسید...

...بر ما واجب است که اسلام و  قرآن را یاری کنیم....

ادامه مــطلب
+نوشته شـــده در یکشنبه 30 آبان 1389ساعــت01:34 ق.ظ تــوسط سید عارفان | نظرات ()