تبلیغات
سید عارفان شهید سید علی اصغر ربیع نتاج - معلم شهید
معلم شهید

متولد :1335   اولین شهید روستای  کوچک بیشه محله  شهر فریدونکنار

شهادت:1359/11/14  ایستگاه هفت  آبادان 

علت شهادت: ترکش خمپاره به پا و قلب

  می گفت: هر چه دارم از خداست و اگر شما در کارها به یاد خداوند باشید کارهایتان درست میشود.

خانواده شهید:

علاقه خاصی به امام داشت حاضر بود جانش را به حضرت امام بدهد. قرار بود برای ادامه تحصیل به فیلیپین برود، رفت 4 یا 5 روز ماند و برگشت گفتم چرا اومدی گفت:امام به ایران می آید الان اینجا به من احتیاج است.بعد هم دوربین گرفت رفت تهران فرودگاه و 8 شب اونجا بود تا امام آمد بعد هم تا بهشت زهرا پیاده رفت.

 

 زمانی که قصد ازدواج کرد و به خانواده گفت. بعدها هم منصرف شد . برادرش گفته بود که دفعه بعد که مرخصی آمدی کارت را درست میکنم .که در جواب گفت : اگر آمدم.

*چند روز قبل از شنیدن خبر شهادت ایشان من یکی از دوستانش را در خواب دیدم  که به من گفتند:من و ناصر میخواهیم به جایی  برویم نگران نباشید. به جایی رفتن که جشن بود. صبح که بیدار شدم به کسی نگفتم، غروب، تماس گرفتن و گفتن که شهید شد.

با اینکه حقوق معلمی اش کم بود، به دیگران کمک میکرد.اگر بچه کسی مریض می شد او را به دکتر می برد و می آورد و پولی نمیگرفت و به من هم میگفت:مادر اگر آنها پولی آوردن قبول نکن،وضعشان زیاد خوب نیست.

دفعه آخری که به مرخصی آمده بود.همه دوستانش را جمع کرده بود.لباس ها و دوربین خودشو به دوستانش داد و گفت:دیگر برنمگردم.

یک ساعت قبل از شهادتش نامه ای نوشته بود که تمام خاطرات جبهه اش تو اون نامه بود

و به همراه جنازه اش به دست ما رسید.

وصیت نامه :

سلام بر امام خمینی ، بت شکن زمان که اسلام را روحی تازه بخشید و گرد ملال را از چهره تابناک زدود و ملت ستمدیده آن را از زیر چکمه طاغوتیان نجات بخشید. اینک بر ماست که این رهبر بیدار دل و آگاه را پشتیبان باشیم و برای درازی  عمر وی شب و روز  دعا کنیم.وظیفه هر فردی  از مسلمانان  این است،حال که بندهای استعمار  و زنجیر های بردگی  بوسیله این رهبر بزرگ  از دست و پایشان باز شده است، برای مداومت  این انقلاب  و به ثمر رسیدن  آن  از هیچ تلاشی  و کوششی فرو گذار نباشند.

ما جوانان مسلمان دین خود را این چنین ادا کردیم که جان خود را در طبق اخلاص نهیم  و برای سرکوبی  اسلام و انقلاب تا آخرین قطره خون  خود دریغ نورزیم و این نهال تازه رسته  را قدرت و قوت بخشیم  و بر دیگران نیز که در جبهه حضور ندارند، فرض این است که پشت جبهه  را به هر نحو  که مقتضی میدانند محکم نگه دارند  و از بذل مال و اعزام  فرزندان به جبهه خودداری نکنند. زیرا  این پیام همه شهیدان است و اگر قصور یا کوتاهی بشود ،به خون پاک این رزمندگان خداجوی اهانت شده است.

 با دشمنان اسلام و منافقین ابتدا با زبان ملایم و برادرانه به صحبت بنشینید و آنان  را با تعالیم عالیه اسلام  و معارف والای  قرآن آشنا سازند، شاید بدین صورت از  راه انحرافی خود دست بکشند و به دامن اسلام باز گردند  و اگر در عقاید پوچ  و بی پایه خود اصرار  ورزیدند  و نخواستند  حرف حق را بپذیرند و به نظام الهی جمهوری اسلامی گردن نهند ، بر شماست سرسختانه در مقابل آنان بایستید و سرشان را  چون مار زهر آگین بکوبید، که زهرشان زندگی دیگران  را با تباهی نکشد . امید آن که در اجرای  تقاضای های فوق  موفق باشید و پروردگار شما را   در کار هایتان  که برای خدا انجام میدهید تایید فرماید. والسلام

ادامه مــطلب
+نوشته شـــده در شنبه 17 بهمن 1388ساعــت12:33 ب.ظ تــوسط سید عارفان | نظرات ()