تبلیغات
سید عارفان شهید سید علی اصغر ربیع نتاج - موجیم که آسودگی ما عدم ماست
موجیم که آسودگی ما عدم ماست

قسمتی از مقاله " موجیم که  آسودگی ما عدم ماست" در مورد سید

.....در آن لحظات كه می‌خواستیم به قصد خطوط مقدم عملیات سوار هلی‌كوپتر شویم، ناگاه به یاد آن سید عارف دریادلمان، شهید علی‌اصغر ربیع‌نتاج افتادیم كه شش ماه قبل در همین‌جا با او آشنا شده بودیم. روز دوم عملیات كربلای ده بود. سیلاب پل موقتی را كه یگان‌های مهندسی ستاد حمزه بر رودخانه‌ی چومان زده بودند با خود برده و كار هوانیروز دوچندان شده بود. نسیمِ باد از بوستان‌های «تجری من تحتها الانهار» وزیدن گرفت و نغمه‌ی خوش غزلی كه از آسمان سینه‌ی آن دلاور، شهید سید علی‌اصغر ربیع‌نتاج نزول می‌یافت، فضای خاطره را پر كرد. ‌‌فریدونكنار، مزرعه‌ی پدر شهید ربیع‌نتاج‌.
در آن لحظات كه می‌خواستیم به قصد خطوط مقدم عملیات سوار هلی‌كوپتر شویم، ناگاه به یاد آن سید عارف دریادلمان، شهید علی‌اصغر ربیع‌نتاج افتادیم كه شش ماه قبل در همین‌جا با او آشنا شده بودیم. روز دوم عملیات كربلای ده بود. سیلاب پل موقتی را كه یگان‌های مهندسی ستاد حمزه بر رودخانه‌ی چومان زده بودند با خود برده و كار هوانیروز دوچندان شده بود. نسیمِ باد از بوستان‌های «تجری من تحتها الانهار» وزیدن گرفت و نغمه‌ی خوش غزلی كه از آسمان سینه‌ی آن دلاور، شهید سید علی‌اصغر ربیع‌نتاج نزول می‌یافت، فضای خاطره را پر كرد. ‌‌فریدونكنار، مزرعه‌ی پدر شهید ربیع‌نتاج‌.
‌‌شهید ربیع‌نتاج از لشكر دریادل مازندران و اهل فریدونكنار بود. دریا، دل اوست، وسیع و عمیق كه باد عشق در آن امواج اشتیاق بر می‌انگیزاند. دریا شور است، به شوری اشك؛ اشكی كه شوره‌زار دل را می‌شوید و آن را مستعد باروری می‌سازد، و «من الماء كل شیء حی.»(١) دریا منشأ حیات است و این صفت را از قبل شهید دارد. پدر شهید ربیع‌نتاج، كشاورزی شالی‌كار و بسیجی است. آری، اینچنین باید گفت: شالی‌كار و بسیجی. و رسم مردانگی همین است كه آن نایب ولی اعظم فرمود: «ملت ما باید همه نظامی باشند» و بعد، از آن فراتر، سخن از بسیجیان جهان اسلام گفت.
پدر شهید بعد از شنیدن خبر شهادتش نماز شكر می‌خواند و برادرش پوتین‌های او را می‌پوشد، یعنی كه ادامه‌ی راه تو بر عهده‌ی من است.
شهید ربیع‌نتاج اگرچه تلمیذ الهیات بود و خاك ذوقش نیز بارور شعر، اما توانسته بود كه این‌همه را با ورزش جمع آورد و حق این است كه اهل ورزش نجمِ این سخن حكیمانه‌ی او را بر تارك همه‌ی ورزشگاه‌ها بیاویزند كه: ورزشكاری كه با توپ بیش‌تر از قرآن آشنا باشد زندگی را باخته است.
مصلای نماز جمعه‌ی فریدونكنار همواره در هوای آزاد تكبیرهای بلند و حماسه‌ی دریایی اشعار رزمی او نفس می‌كشید، اما اكنون نه تنها هنوز طنین دلنشین صدای مهربان او را گم نكرده است بلكه در پیوند با روح بلند او به ذِروه‌ی عرش آویخته و مرتبه‌ای علوی یافته است.
سایه‌ی عنایت شهید سید علی‌اصغر ربیع‌نتاج، اكنون پناه امنی است كه محبان و پیوستگان او را از آتش دور می‌دارد و این معنای شفاعت شهید است. آن روز كه همه‌ی پیوندها جز پیوند محبت گسیخته می‌شود، خوشا به حال بچه‌های گروه كوثر و بچه‌های پایگاه مقاومت شهدای گمنام. محبت راستین آنان به شهید عزیزشان رشته‌ی شفاعت است.ادامه مــطلب
+نوشته شـــده در یکشنبه 29 آذر 1388ساعــت05:48 ق.ظ تــوسط سید عارفان | نظرات ()